Ikopoland Summer Camp Lublin 2013

Czterdziesta edycja seminarium IKO Summer Camp – Lublin 2013

W dniach 15-18 sierpnia w Lublinie odbył się 40-sty jubileuszowy IKO Summer Camp 2013. Udział w tym wydarzeniu wzięło ponad 170 karateków z Niemiec, Belgii, Holandii, Ukrainy, Białorusi, Słowacji i Polski. Głównymi instruktorami byli japońscy mistrzowie: shihan Katsuhito Gorai (6 dan), pełniący funkcję dyrektora międzynarodowego departamentu IKO oraz sensei Kentaro Tanaka, mistrz świata wagi ciężkiej karate Kyokushin. Zajęcia prowadził również Poland Branch Chief shihan Eugeniusz Dadzibug.

Do Lublina przyjechali czynni zawodnicy i instruktorzy, aby doskonalić swoją technikę i taktykę walki a także kształtować swój charakter w myśl wartości, płynących z towarzyszącego każdemu treningowi słowa – „OSU” oznaczającego: szacunek, cierpliwość i wdzięczność.

Trenerzy i instruktorzy mieli okazję podglądać i doświadczać warsztatu szkoleniowego z najwyższej półki. Treningi odbywały się z podziałem na grupy 2 – 5 dan oraz shodan i kyu. Program dostosowany był do potrzeb każdej z grup.

Podczas obozu odbyło się również szkolenie sędziowskie, które poprowadzili goście z Japonii. Uczestnicy tego kursu po zdanym egzaminie uzyskali licencję AJ sędziego międzynarodowego IKO.

Seminarium zakończyło się dwudniowym egzaminem na stopnie mistrzowskie dan oraz uczniowskie kyu.

Odbyły się także dwa mitingi Polskich DOP i BC. Shihan Gorai m.in. przedstawił kalendarz najbliższych wydarzeń IKO, a także zaprosił do udziału w obchodach 50-lecia IKO w kwietniu 2014 w Japonii. Poruszono wewnetrzne sprawy organizacyjne Polskiego IKO, w tym dotyczące struktury organizacyjnej.

Bezpośrednim organizatorem IKO Summer Camp 2013, na zlecenie International Karate Organization był Branch Chief Shihan Jacek Czerniec warz z Lubelskim Klubem Karate Kyokushin.

W tym roku event w Lublinie wpisał się w jubileusz Polskiego Kyokushin. Było to, bowiem 40-ste letnie zgrupowanie szkoleniowe Kyokushin. Treningom przyglądała się kamera Telewizji Polskiej a także lokalne media. Każdy z uczestników obozu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz certyfikat uczestnictwa.

Zapraszamy na IKO Summer Camp 2014,
który odbędzie się w dniach 14 – 17.08.2014 r.

W seminarium wzięła udział liczna grupa karateka z naszego klubu oraz innych klubów kyokushin z Lubelszczyzny. Niezmiernie miło nam oznajmić, że sensei Leszek Gierszon zdał egzamin na 4 dan,
Sensei Tomasz Kleczkowski i Dominik Michalczuk zdali na 2 dan,
Michał Gałan, Dariusz Chojnacki, Robert Wszelaki i Konrad Kozłowski zdobyli 1 dan.
Serdeczne gratulacje! Osu!

W tym miejscu pragnę derdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w prace organizacyjne przy seminarium i poświecili swój czas i siły by to wydarzenie wypadło jak najlepiej i było doskonałą wizytówką Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin.

Osu !!

Shihan Jacek Czerniec


Zapraszamy do obejrzenia galerii na Picasa. (fot. Irena Dżoń)