Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Olimpijskim, Łabuńki, 17.10.2020

W dniu 17 października 2020r. w Łabuńkach koło Zamościa odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate olimpijskim. Organizatorem był Okręgowy Związek Karate w Lublinie. Zawodnicy z Białej Podlaskiej, Chełma, Lublina, Radzynia Podlaskiego, Tomaszowa Lubelskiego oraz Zamościa rywalizowali w kategorii kata i kumite. Sędzią Głównym był shihan Jacek Czerniec.
Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Trenujemy on-line na platformie zoom

Zarząd Okręgowego Związku Karate w Lublinie od 12 marca 2020 zaprasza do dalszego kontynuowania treningów kadry w formie on-line.
Zwiększyliśmy ilość treningów w tygodniu, tak aby każdy miał możliwość wyboru dogodnego dla siebie terminu.

Treningi dla dzieci – https://www.facebook.com/groups/561081334516252/?source_id=102752829812999

Treningi dla młodzieży i dorosłych – https://www.facebook.com/groups/690508004821835/?source_id=102752829812999

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Karate olimpijskim, 8.03.2020, Chełm

8 marca 2020 odbyły się w Chełmie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Karate olimpijskim. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali przedstawiciele władz Miasta Chełm.

Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec 6 dan, a  sędzią technicznym shihan
Krzysztof Policha 5 dan.

Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin „Kanku” w Chełmie kierowany
przez sensei Waldemara Kozioła. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Chełm 08.03.2020

8 marca 2020 odbyły się w Chełmie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 364 zawodników z 42 ośrodków Kyokushin.

Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele Władz Miasta Chełma.

Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec, a  sędzią technicznym shihan
Krzysztof Policha.

Organizatorem mistrzostw był Chełmski Klub Kyokushin Karate kierowany
przez sensei Waldemara Kozieł.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Zamość – Płoskie 05.10.2019

W sobotę 05 października 2019 r. w hali Szkoły Podstawowej w Płoskiem odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Zamość.
Do rywalizacji przystąpiło 220 karateka z 15 Klubów IKO Polska.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy bardzo wysokiego poziomu sportowego i wielkiego ducha walki.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Otwarte Mistrzostwa Ameryk Karate Kyokushin – Nowy Jork 22.06.2019

22.06.2019r. w Nowym Jorku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ameryk Karate Kyokushin.
Doskonale wyniki osiągnęły reprezentantki Lubelszczyzny: sensei Maria Jasko i sensei Katarzyna Daniluk zdobywając dwa medale:  Katarzyna Daniluk – złoty medal w kata kobiet natomiast Maria Jasko – srebrny medal w kumite seniorek.
W turnieju udział wzięło 134 zawodników z 18 krajów.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii OZK

XXXIII Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Wrocław 18-19.05.2019

W dniach 18-19.05.2019 we Wrocławiu odbyły się XXXIII Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których udział wzięło 720 zawodników z 28 krajów.
Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:
Kumite seniorek +65kg
1. Maria Jasko – Lublin
Kumite dziewcząt 14-15 lat +55kg
3. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska
Kumite seniorów -85kg
1. Ariel Miszkiniuk – Biała Podlaska
Kumite seniorów +85kg
2. Mateusz Koczmara – Lublin
Kumite chłopców 14-15 lat -55kg
3. Mikołaj Król – Lublin
Kata chłopców 14-15 lat
3. Aleksander Gałka – Lublin

Kumite dziewcząt 10-11 lat -35kg karate olimpijskie
3. Aleksandra Jaszczuk – Satori Chełm
Kumite dziewcząt 12-13 lat -45kg karate olimpijskie
1. Aleksandra Mincewicz – Biała Podlaska
3. Zuzanna Lewczuk – Biała Podlaska
Kumite chłopców 14-15 lat -55kg karate olimpijskie
2. Paweł Konieczny – Biała Podlaska
Kumite chłopców 16-17 lat -75kg karate olimpijskie
3. Kajetan Bosowski – Zamość

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

 

 

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin – Łabuńki 13.04.2019 (WKF)

13.04.2019 w Łabuńkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego
Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Dziewczęta Junior Młodszy 2004-2005 (kumite) karate olimpijskie

  1. Patrycja Mielniczuk – Satori Chełm
  2. Natalia Szopa – Kanku Chełm
  3. Amelia Niziołek – Lublin
  4. Roksana Olszewska – Radzyń Podlaski

Młodziczki 2006-2007 (kumite) karate olimpijskie

  1. Magdalena Samczuk – Radzyń Podlaski
  2. Aleksandra Woźny – Biała Podlaska
  3. Kinga Danieluk – Biała Podlaska

Młodzik 2006-2007 (kumite) karate olimpijskie

  1. Jakub Dudziński – Tomaszów Lubelski
  2. Igor Morawski – Zamość
  3. Karol Kołodziejczyk – Zamość

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin – Łabuńki 13.04.2019

13.04.2019 w Łabuńkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego
Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin.

Sędzią głównym zawodów był shihan Jacek Czerniec.

W zawodach uczestniczyło 285 z 15 klubów.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Dziewczęta Junior Młodszy (kumite) -50 kg 2004-2005

  1. Aleksandra Mincewicz – Biała Podlaska
  2. Małgorzata Dymek – Lublin
  3. Wiktoria Soja – Satori Chełm

Juniorki Młodsze 2004-2005 (kata)

  1. Patrycja Mielniczuk – Satori Chełm

Młodziczki 2006-2007 (kumite) -40kg

  1. Anna Spudowska – Lublin
  2. Wiktoria Łój – Zamość

Młodziczki 2006-2007 (kumite) -45 kg

  1. Zuzanna Lewczuk – Biała Podlaska
  2. Natalia Błaszczuk – Satori Chełm
  3. Wiktoria Dziura – Tomaszów Lubelski
  4. Julia Szokało – Zamość

Młodziczki 2006-2007 (kumite) +45 kg

  1. Klaudia Moleśtak – Lublin
  2. Wiktoria Olszewska – Radzyń Podlaski
  3. Ilona Jastrzębska – Zamość

Młodziczki 2006-2007 (kumite) -60kg

  1. Milena Dudzik – Lublin
  2. Oliwia Mikołajewicz – Lublin
  3. Kinga Ochnio – Radzyń Podlaski

Młodziczki  2006-2007 (kata)

  1. Anna Spudowska – Lublin

Młodzik 2006-2007 (kumite) -40 kg

  1. Marcel Bosowski – Zamość
  2. Gabriel Koszołko – Biała Podlaska
  3. Antoni Jańczuk – Biała Podlaska

Młodzik 2006-200 (kumite)-45 kg

  1. Bartłomiej Ambrozik – Lublin

Młodzik 2006-2007 (kumite) -50 kg

  1. Jakub Hermanowski – Biała Podlaska
  2. Marcin Kolasa – Lublin
  3. Antoni Aleksandrowicz – Lublin

Młodzik 2006-2007 (kumite) -60 kg

  1. Kajetan Kozakiewicz – Biała Podlaska
  2. Oskar Zając – Biała Podlaska
  3. Jakub Karski – Zamość

Chłopcy Junior Młodszy 2004-2005 (kumite) -50 kg

  1. Jakub Lewczuk – Biała Podlaska
  2. Karol Chodkowski – Biała Podlaska

Chłopcy Junior Młodszy 2004-2005 (kumite) -55 kg

  1. Paweł Konieczny – Biała Podlaska
  2. Sebastian Borkowski – Białą Podlaska

Chłopcy Junior Młodszy 2004-2005 (kumite)  -60 kg

  1. Mateusz Wójcik – Lublin
  2. Jakub Tołubiński – Lublin

Chłopcy Junior Młodszy 2004-2005 (kumite)  -65 kg

  1. Szymon Łój – Zamość
  2. Adam Łój – Zamość
  3. Bartosz Kondracki – Lublin

Chłopcy Junior Młodszy 2004-2005 (kumite)  +65 kg

  1. Mateusz Kostrubiec – Zamość

Junior Młodszy 2004-2005 (kata)

  1. Aleksander Gałka – Lublin
  2. Karol Chodkowski – Biała Podlaska

Młodzik 2006-2007 (kata)

  1. Gabriel Koszołko – Biała Podlaska

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

VIII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup 2019 – Piaseczno 30.03.2019

W sobotę 30.03.2019 w Piasecznie k/Warszawy odbył się VIII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup 2019.
Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Kumite dziewcząt 8-9 lat -25kg
1. Gabriela Daniłkiewicz – Radzyń Podlaski

Kumite dziewcząt 8-9 lat +30kg
3. Zuzanna Jaszczuk – Chełm (Satori)

Kumite chłopców 8-9 lat -25kg
1. Dawid Kania – Zamość

Kumite chłopców 8-9 lat -35kg
1. Wojciech Budzyńsi – Radzyń Podlaski

Kumite chłopców 8-9 lat +35kg
1. Mateusz Hurko – Chełm (Satori)

Kumite kadetek 10-11 lat +45kg
1. Martyna Nowosad – Zamość

Kumite kadetów 10-11 lat -30kg
3. Mikołaj Łoza – Zamość

Kumite kadetów 10-11 lat -40kg
2. Jakub Przyczyna – Zamość

Kumite młodziczek 12-13 lat -35kg
1. Wiktoria Łój – Zamość

Kumite młodziczek 12-13 lat -45kg
1. Zuzanna Lewczuk – Biała Podlaska

Kumite młodziczek 12-13 lat -50kg
2. Klaudia Moleśtak – Lublin

Kumite młodziczek 12-13 lat -56kg
2. Oliwia Mikołajewicz – Lublin

Kumite młodzików 12-13 lat -35kg
1. Gabriel Koszołko – Biała Podlaska
3. Dawid Wurszt – Chełm (Satori)

Kumite młodzików 12-13 lat -45kg
2. Jakub Hermanowski – Biała Podlaska

Kumite młodzików 12-13 lat -55kg
3. Oskar Zając – Biała Podlaska

Kumite juniorek młodszych 14-15 lat -51kg
1. Aleksandra Mincewicz – Biała Podlaska

Kumite juniorek młodszych 14-15 lat -60kg
1. Patrycja Mielniczuk – Chełm (Satori)

Kumite juniorek młodszych 14-15 lat +60kg
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska

Kumite juniorów młodszych 14-15 lat -45kg
2. Jakub Lewczuk – Biała Podlaska

Kumite juniorów młodszych 14-15 lat -55kg
1. Paweł Konieczny – Biała Podlaska
3. Sebastian Borkowski – Biała Podlaska

Kumite juniorów młodszych 14-15 lat -60kg
2. Mateusz Wójcik – Lublin

Kumite juniorów młodszych 14-15 lat -65kg
3. Szymon Łój – Zamość

Kumite juniorów 16-17 lat -60kg
1. Wiktor Kolaja – Zamość

Kumite juniorów 16-17 lat -65kg
1. Kajetan Bosowski – Zamość

Kumite seniorów +35 lat +75kg
3. Wojciech Kłodnicki – Chełm (Satori)
3. Zbigniew Stępniewski – Lublin

Kata młodziczek 12-13 lat
3. Wiktoria Łój – Zamość

Kata młodzików 12-13 lat
1. Gabriel Koszołko – Biała Podlaska

Kata juniorek młodszych 14-15 lat
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska

Kata juniorów młodszych 14-15 lat
1. Mateusz Wójcik – Lublin

Mistrzostwa Polski Okręgu Wschodniego – Radzymin 10.03.2019 (WKF)

W niedzielę 10.03.2019 w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Wschodniego.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Kata juniorów karate olimpijskie

  1. Jan Waniewski – Lublin
  2. Mikołaj Król – Lublin

Kumite kobiet open karate olimpijskie

  1. Maria Jasko – Lublin
  2. Magdalena Mazurek – Lublin

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Mistrzostwa Polski Okręgu Wschodniego – Radzymin 10.03.2019

W niedzielę 10.03.2019 w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Wschodniego.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Kata juniorek młodszych
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska

Kata juniorów młodszych
1. Aleksander Gałka – Lublin

Kata seniorów
2. Dawid Kolaja – Zamość

Kumite kobiet -65kg
3. Beata Nafalska – Chełm

Kumite mężczyzn -75kg
2. Damian Żmudziński – Biała Podlaska

Kumite młodziczek -50kg
2. Zuzanna Lewczuk – Biała Podlaska

Kumite młodzików
2. Jakub Hermanowski – Biała Podlaska
3. Antoni Jańczuk – Biała Podlaska

Kumite juniorów -60kg
1. Wiktor Kolaja – Zamość

Kumite juniorek młodszych -50kg
1. Aleksandra Mincewicz – Biała Podlaska

Kumite juniorek młodszych +55kg
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska
3. Patrycja Mielniczuk – Chełm

Kumite juniorów młodszych -55kg
1. Paweł Konieczny – Biała Podlaska

Kumite juniorów młodszych -65kg
2. Szymon Łój – Zamość
3. Aleksander Gałka – Lublin

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

XVIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Kujawy IKO Cup – Włocławek 01.12.2018

W sobotę 01.12.2018 r. w Hali Mistrzów Sportu we Włocławku odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Kujawy IKO Cup.  W zawodach uczestniczyło ponad trzystu zawodników z całej Polski.

Wyniki zawodników OZK w Lublinie:

Kumite dziewcząt 2011-2012 +25 kg
2. Paulina Świątkowska – Lublin
Kumite młodziczek 2005- 2006 +50 kg
1. Klaudia Moleśtak – Lublin
Kumite juniorek młodszych2003-2004 -50 kg
3. Małgorzata Dymek – Lublin
Kata młodzików 2005-2006
3. Mateusz Wójcik – Lublin
Kumite młodzików 2005- 2006 +50 kg
1. Mateusz Wójcik – Lublin

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

17th European Open Karate Championships Kyokushin Karate European Cup 17-18.11.2018 Chisinau, Moldova

Podczas Mistrzostw Europy Open i Pucharu Europy Karate Kyokushin, które odbyły się w dniach 17-18.11.2018 w Kiszyniowie w Moldawii zawodnicy Okręgowego Związku Karate w Lublinie zajęli następujące miejsca:

Maria Jasko – II miejsce w kumite seniorek – Lublin
Mateusz Koczmara – II miejsce w kumite masters – Lublin
Katarzyna Daniluk – V miejsce w kata seniorek – Lublin

Aleksandra Mincewicz – III miejsce kumite juniorek -45kg – Biała Podlaska

Maja Pietraszuk – III miejsce w kumite juniorek +55kg – Biała Podlaska

Paweł Konieczny – III miejsce kumite juniorów -55 kg – Biała Podlaska

Jan Waniewski – I miejsce w kata juniorów – Lublin
Mikołaj Król – III miejsce w kata juniorów – Lublin
Aleksander Gałka – VII miejsce w kata juniorów – Lublin

Magdalena Mazurek – przegrała walkę eliminacyjną z późniejszą mistrzynią Ksenią Zasorina

Serdecznie gratulujemy
Osu!

Dziękujemy za wsparcie finansowe w organizacji wyjazdu Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

 

Zaszufladkowano do kategorii OZK

50 Mistrzostwa Japonii Open – Tokio 27-28.10.2018

W dniach 27-28.10.2018r. w Tokio odbyły się 50 Mistrzostwa Japonii Open.
Lubelska zawodniczka Maria Jasko po wyrównanej walce z Miyu Nagayoshi otrzymała genten i sędziowie wskazali zwycięstwo Japonki, która ostatecznie zdobyła złoty medal mistrzostw.
Maria Jasko uplasowała się na 9 miejscu. Serdecznie gratulujemy
Udział  zawodniczki w turnieju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego.
Serdecznie dziękujemy


 

Zaszufladkowano do kategorii OZK

XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open Seniorów oraz Juniorów Młodszych – Tarnowskie Góry 20.10.2018

W sobotę 20 października 2018 r. w Tarnowskich Górach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open Seniorów oraz Juniorów Młodszych z udziałem 241 zawodników z 81 klubów.

Wyniki zawodników OZK w Lublinie:
Kumite junior młodszy 2003-2004 -50kg
3. Mikołaj Król – Lublin
Kumite junior młodszy 2003-2004 -55kg
1. Wiktor Kolaja – Zamość
Kata junior młodszy 2003-2004
2. Jan Waniewski – Lublin
Kata juniorki młodsze 2003-2004
3. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska
Kumite juniorki młodsze 2003-2004 +55kg
2. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Komunikat organizacyjny

Komunikaty końcowe

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Zgrupowanie Treningowe Kumite i Kata – Okuninka 31.08-02.09.2018

W dniach 31.08-02.09.2018 nad jeziorem Białym odbyło się drugie już Zgrupowanie Treningowe Kumite i Kata. Organizatorem szkolenia był Okręgowy Związek Karate
w Lublinie, a treningi prowadzili sensei Grzegorz Sawczuk i sensei Ariel Miszkiniuk. Gościnnie treningi poprowadzili również shihan Jacek Czerniec oraz sensei Izabela Czerniec.
W zgrupowaniu udział wzięło 100 zawodników z klubów Lubelszczyzny.
Sprzyjająca pogoda umożliwiła zrealizowanie całego programu treningowego
oraz wypoczynkowego, a zgrupowanie okazało się bardzo udane.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Otwarte Mistrzostwa Ameryk Karate Kyokushin – Nowy Jork 22-23.06.2018

W dniach 22-23.06.2018r. w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ameryk Karate Kyokushin.
Doskonale wyniki osiągnęły zawodniczki z Lublina sensei Maria Jasko i sensei Katarzyna Daniluk zdobywając dwa medale:  Maria Jasko – złoty medal w kumite seniorek natomiast Katarzyna Daniluk – brązowy medal w kata kobiet.
Udział obu zawodniczek w Otwartych Mistrzostwach Ameryk Karate Kyokushin w Nowym Jorku był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego.
Serdecznie dziękujemy

 

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Łabunie – Łabuńki 26.05.2018

26.05.2018 w Łabuńkach odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Łabunie w kategoriach wiekowych dzieci i juniorów. Sędzią głównym zawodów był shihan Jacek Czerniec.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie

Juniorki 2001-2002 (kumite) -60 kg
1. Michalina Majewska – Lublin
2. Wiktoria Noskowicz – Biała Podlaska
3. Ewa Brogowska – Zamość

Dziewczęta  2007-2008 (kumite) -35 kg
1. Amelia Gomółka – Radzyń Podlaski
2. Aleksandra Antoniak – Satori Chełm

Dziewczęta  2007-2008 (kumite) -40 kg
2. Julia Mielnicka – Tomaszów Lubelski
3. Natalia Matejuk – Radzyń Podlaski

Dziewczęta  2007-2008 (kumite) +45 kg
1. Magdalena Samczuk – Radzyń Podlaski
2. Natalia Bakun – Kanku Chełm
3. Anna Dymek – Lublin

Dziewczęta  2007-2008 (kumite) -30 kg
2. Gabriela Taras – Lublin
3. Oliwia Rymarz – Lublin
3. Dominika Hacia – Zamość

Dziewczęta  2009-2010 (kumite) -25 kg
1. Julia Małys – Tomaszów Lubelski
3. Martyna Jaruzelska – Radzyń Podlaski
3. Karolina Choina – Lublin

Dziewczęta  2009-2010 (kumite) -30 kg
2. Aleksandra Toczko – Radzyń Podlaski
3. Małgorzata Bożek – Biała Podlaska

Dziewczęta  2009-2010 (kumite) -35 kg
1. Eliza Gawęda – Zamość
2. Aleksandra Wachowska – Zamość
3. Aleksandra Samczuk – Radzyń Podlaski
3. Zuzanna Jaszczuk – Satori Chełm

Dziewczęta  2011-2012 (kumite) -25 kg
1. Julia Gniwek – Tomaszów Lubelski
2. Zuzanna Samoć – Radzyń Podlaski
3. Gabriela Daniłkiewicz – Radzyń Podlaski

Dziewczęta  2011-2012 (kumite) +25 kg
1. Amelia Dorbomilska – Zamość
2. Małgorzata Kaniewska – Radzyń Podlaski
3. Łucja Mielnicka – Tomaszów Lubelski
3. Lena Bielska – Kanku  Chełm

Chłopcy  + Dziewczęta (kata) 2001-2002
3. Wiktoria Noskowicz – Biała Podlaska

Dziewczęta (kata) 2007-2008
3. Julia Mielnicka – Tomaszów Lubelski

Dziewczęta  (kata) 2009-2010
3. Aleksandra Toczko – Radzyń Podlaski

Dziewczęta (kata) 2011-2012
1. Kalina Zajmała – Lublin
2. Łucja Mielnicka – Tomaszów Lubelski
3. Amelia Dobromilska – Zamość

Juniorzy 2001-2002 (kumite) -65 kg
2. Kajetan Bosowski – Zamość

Chłopcy  2007-2008 (kumite) -30 kg
1. Gabriel Koszołko – Biała Podlaska
2. Jakub Przyczyna – Zamość
3. Dawid Wurszt – Satori Chełm

Chłopcy  2007-2008 (kumite) -35 kg
1. Bartłomiej Karwat – Zamość
2. Szczepan Krosman – Zamość
3. Paweł Gutalski – Lublin
3. Szymon Lagiera – Lublin

Chłopcy  2007-2008 (kumite) -40 kg
3. Antoni Aleksandrowicz – Lublin
3. Krystian Jakubczak – Zamość

Chłopcy  2007-2008 (kumite) +40 kg
2. Jakub Karski – Zamość
3. Daniel Bekier – Zamość
3. Oskar Zając – Biała Podlaska

Chłopcy  (kumite) 2009-2010
1. Mikołaj Łoza – Zamość
2. Michał Matraszek – Tomaszów Lubelski
3. Aleksander Gniwek – Tomaszów Lubelski

Chłopcy  (kumite) 2009-2010 -35 kg
1. Alan Kania – Zamość
2. Kamil Jakubczak – Zamość
3. Szymon Sawka – Zamość
3.Marcel Hubala – Zamość

Chłopcy  (kumite) 2009-2010 +35 kg
1. Fabian Nafalski – Satori Chełm
2. Łukasz Przybysz – Biała Podlaska
3. Marcel Piłat – Zamość

Chłopcy  2011-2012 (kumite) -25 kg I
1. Kacper Karski – Zamość
2. Maciej Szczygieł – Zamość
3. Kuba Niedużak – Tomaszów Lubelski
3. Alan Komasara – Kanku Chełm

Chłopcy 2011-2012 (kumite) -25 kg II
1. Szymon Gwozda – Zamość
2. Dawid Kania – Zamość
3. Jakub Dudziński – Tomaszów Lubelski

Chłopcy 2011-2012 (Kumite) +25 kg
1. Mateusz Hurko – Satori Chełm
2. Wojciech Budzyński – Radzyń Podlaski
3. Karol Górski – Zamość
3. Nikodem Kamys – Zamość

Chłopcy  (kata) 2007-2008
3. Gabriel Koszołko – Biała Podlaska

Chłopcy  (kata) 2009-2010
1. Michał Matraszek – Tomaszów Lubelski
2. Piotr Karolczak – Zamość
3. Alan Kania – Zamość

Chłopcy  (kata) 2011-2012
1. Dawid Kania – Zamość
3. Wojciech Budzyński – Radzyń Podlaski

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin – Łabuńki 26.05.2018

26.05.2018 w Łabuńkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików  i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin.
Sędzią głównym zawodów był shihan Jacek Czerniec.
W zawodach uczestniczyło 198 zawodników z Lublina, Białej Podlaskiej, Tomaszowa Lubelskiego, Radzynia Podlaskiego, Krosna, Jarosławia, Chełma, Białegostoku, Zamościa oraz z Ukrainy z Rawy Ruskiej.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Dziewczęta Junior Młodszy 2003-2004 (kumite) -50 kg
2. Małgorzata Dymek – Lublin
3. Natalia Taras – Lublin

Dziewczęta Junior Młodszy 2003-2004 (kumite)  -55 kg
1. Patrycja Mielniczuk – Satori Chełm
2. Wiktoria Żółcińska – Tomaszów Lubelski

Dziewczęta Junior Młodszy 2003-2004 (kumite) +55 kg
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska
2. Anna Majewska – Lublin

Juniorki Młodsze 2003-2004(kata)
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska

Młodziczki 2005-2006 (kumite) -40kg
2. Zuzanna Lewczuk – Biała Podlaska
3. Wiktoria Łój – Zamość

Młodziczki 2005-2006 (kumite) -50 kg
1. Aleksandra Mincewicz – Biała Podlaska
3. Martyna Zaborniak – Tomaszów Lubelski
3. Julia Wnuk – Radzyń Podlaski

Młodziczki 2005-2006 (kumite) +50kg
1. Klaudia Moleśtak – Lublin
2. Natalia Szopa – Kanku Chełm
3. Kinga Danieluk – Biała Podlaska
3. Julia Szczygieł – Tomaszów Lubelski

Młodziczki  2005-2006 (kata)
1. Oliwia Szewczuk – Zamość
2. Anna Spudowska – Lublin

Młodzik 2005-2006 (kumite) -40 kg
2. Marcel Bosowski – Zamość

Młodzik 2005-2006 (kumite)-45 kg
1. Karol Chodkowski – Biała Podlaska
2. Jakub Hermanowski – Biała Podlaska
3. Paweł Krzeszowski – Zamość
3. Jakub Grzegorzewski – Satori Chełm

Młodzik 2005-2006 (kumite) -50 kg
1. Mateusz Wójcik – Lublin
2. Kajetan Kozakiewicz – Biała Podlaska
3. Marcin Kolasa – Lublin
3. Sebastian Borkowski – Biała Podlaska

Młodzik 2005-2006 (kumite) -60 kg
1. Kacper Nowak – Satori Chełm
3.Jakub Lipczuk – Kanku Chełm

Młodzik 2005-2006 (kumite) +60 kg
1. Jakub Dudziński – Tomaszów Lubelski
2. Oliwier Łygas – Lublin

Chłopcy Junior Młodszy 2003-2004 (kumite) -55 kg
1. Paweł Konieczny – Biała Podlaska
2. Wiktor Kolaja – Zamość
3. Jan Waniewski – Lublin
3. Aleksander Gałka – Lublin

Chłopcy Junior Młodszy 2003-2004 (kumite)  -60 kg
1. Kacper Grządkowski – Kanku Chełm
2. Karol Kuźmiński – Zamość
3. Adam Łój – Zamość

Chłopcy Junior Młodszy 2003-2004 (kumite)  -65 kg
1. Igor Brzozowski – Zamość
2. Szymon Łój – Zamość
3. Mateusz Kostrubiec – Zamość

Chłopcy Junior Młodszy 2003-2004 (kumite)  +65 kg
1. Mateusz Wójcik – Tomaszów Lubelski
2. Adam Puc – Zamość

Junior Młodszy 2003-2004 (kata)
1. Jan Waniewski – Lublin
2. Mikołaj Król – Lublin
3. Aleksander Gałka – Lublin

Młodzik 2005-2006 (kata)
1. Mateusz Wójcik – Lublin

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Warna 19-20.05.2018

W dniach 19-20.05.2018 w Warnie w Bułgarii odbyły się  XXXII Wagowe Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów Karate Kyokushin.
W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z blisko 30 krajów.
Reprezentanci Okręgowego Związku Karate w Lublinie zdobyli 3 medale:
Ariel Miszkiniuk (Biała Podlaska) srebro w kumite seniorów -85kg
Aleksandra Mincewicz (Biała Podlaska) brązowy medal w kumite dziewcząt 12-13 lat -40kg
Michalina Majewska (Chodel) brązowy medal w kumite dziewcząt 17-17 lat +65kg
Konrad Kozłowski (Lublin) zajął 5 miejsce w kata seniorów
Katarzyna Daniluk (Lublin) uplasowała się w pierwszej dziesiątce w kata kobiet
Jan Waniewski (Lublin) zajął 6 miejsce w kata juniorów
Mikołaj Król (Łęczna) w tej samej konkurencji miejsce 7
Serdecznie gratulujemy

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Komunikat końcowy I

Komunikat końcowy II

Komunikat końcowy III

Komunikat końcowy IV

Komunikat końcowy V

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Przełęcz Cup – Dukla 12.05.2018

12 maja 2018r. w Hali Sportowej w Dukli odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Przełęcz Cup.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Wyniki reprezentantów Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Kumite kadetek
2. Alicja Zalewska – Lublin

Kumite kadetów
3. Marcel Bosowski – Zamość

Kumite młodziczek
2. Małgorzata Dymek – Lublin
4. Klaudia Moleśtak – Lublin

Kumite juniorów młodszych
2. Bartosz Świś – Lublin

Kumite dziewcząt
1. Martyna Nowosad – Zamość

Kumite chłopców
1. Mikołaj Łoza – Zamość
3. Dawid Kania – Zamość
3. Alan Kania – Zamość

Kata dziewcząt
3. Martyna Nowosad – Zamość

Kata chłopców
1. Dawid Kania – Zamość
3. Alan Kania – Zamość

 

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mazovia Cup 2018 – Piaseczno 24.03.2018

W sobotę 24.03.2018 w Piasecznie k/Warszawy odbył się Turniej IKO Mazovia Cup 2018.
W zawodach wzięła udział 395 zawodników z 39 klubów z całej Polski.
Wyniki naszych zawodników:
Kumite juniorek 2002-2001 +65kg
3. Michalina Majewska – Lublin
Kumite seniorek +63kg
3. Magdalena Mazurek – Lublin
Kumite młodzików 2006-2005 -55kg
1. Mateusz Wójcik – Lublin
3. Kajetan Kozakiewicz – Biała Podlaska
Kumite juniorów młodszych 2004-2003 -50kg
1. Paweł Konieczny – Biała Podlaska
2. Mikołaj Król – Lublin
Kumite chłopców 2009 +35kg
1. Fabian Nafalski – Chełm Satori
Kumite chłopców 2010-2009 -30kg
1. Mikołaj Łoza – Zamość
Kadet 2008-2007 -45kg
3. Mateusz Paszkowski – Radzyń Podlaski
Kadet 2008-2007 +45kg
3. Oskar Zając – Biała Podlaska
Młodzik 2006-2005 do 35kg
1. Jakub Lewczuk – Biała Podlaska
Kadetki 2008-2007 pow. 45kg
3. Magdalena Samczuk – Radzyń Podlaski
Młodzik 2006-2005 do 45kg
3. Jakub Hermanowski – Biała Podlaska
Młodziczki 2006-2005 do 40kg
1. Aleksandra Mincewicz – Biała Podlaska
2. Zuzanna Lewczuk – Biała Podlaska
Juniorki młodsze 2004-2003 do 60kg
1. Patrycja Mielniczuk – Chełm Satori
Juniorki młodsze 2004-2003 pow. 60kg
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska
Junior młodszy 2004-2003 do 55kg
1. Wiktor Kolaja – Zamość
2. Paweł Belmas – Tomaszów Lubelski

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

V Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Chodel Chodel 17.03.2018 r.

W sobotę 17 marca 2018r. w Chodlu po raz piąty odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Chodel.
W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników z klubów z województw Lubelskiego i Podkarpackiego.
Sędzią Głównym turnieju był Shihan Jacek Czerniec.
Dziękujemy za wsparcie finansowe Gminie Chodel.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii w Galerii>>

Komunikat końcowy:

Kumite dziewcząt rocznik 2009 i młodsze kat. lekka
1. Martyna Jeruzalska
2. Wiktoria Michalik
3. Jolanta Śmietana – Krosno
3. Amelia Spudowska – Chodel

Kumite dziewcząt rocznik 2009 i młodsze kat. ciężka
1. Blanka Trybus – Krosno
2. Oliwia Zalichta – Rejowiec Fabryczny
3. Julia Pisula – Nałęczów

Kumite dziewcząt rocznik 2008-2007 kat. lekka
1. Paulina Dzidosz – Chodel
2. Lena Wrocławska – Chodel
3. Oliwia Urbańska – Sawin

Kumite dziewcząt rocznik 2008-2007 kat. ciężka
1. Martyna Nowosad – Zamość
2. Anna Świątkowska – Chodel
3. Julia Nowak – Chełm
3. Anna Dymek – Chodel

Kumite dziewcząt rocznik 2006-2005 kat. lekka
1. Maja Wajda – Krosno
2. Anna Spudowska – Chodel
3. Wiktoria Łój – Zamość
3. Aleksandra Szyndak – Krosno

Kumite dziewcząt rocznik 2006-2005 kat. ciężka
1. Klaudia Moleśtak – Chodel
2. Martyna Zaborniak – Tomaszów Lubelski
3. Wiktoria Gremplica – Tomaszów Lubelski
3. Olga Osipowska – Lublin

Kumite dziewcząt rocznik 2004-2003 kat. lekka
1. Wiktoria Bilska – Dukla
2. Małgorzata Dymek – Chodel

Kumite dziewcząt rocznik 2004-2003 kat. ciężka
1. Oliwia Krupa – Krosno
2. Patrycja Mielniczuk – Chełm
3. Justyna Dudzik – Józefów
3. Oliwia Waleryś – Chodel

Kata dziewcząt rocznik 2009 i młodsze

1. Jolanta Śmietana – Krosno
2. Lena Pilipczuk – Rejowiec Fabryczny
3. Oliwia Zalichta – Rejowiec Fabryczny

Kata dziewcząt rocznik 2008-2007

1. Martyna Nowosad – Zamość
2. Izabela Kopeć – Chodel

Kata dziewcząt rocznik 2006-2005

1. Anna Spudowska – Chodel
2. Wiktoria Łój – Zamość
3. Aleksandra Szyndak – Krosno

Kata dziewcząt rocznik 2004-2002

1. Oliwia Krupa – Krosno
2. Wiktoria Bilska – Dukla
3. Patrycja Mielniczuk – Chełm

Kumite chłopców rocznik 2009 i młodsi kat. lekka
1. Natan Olecki – Radzyń Podlaski
2. Dawid Kania – Zamość
3. Kacper Maciejewski – Chodel
3. Dawid Bereza – Rejowiec Fabryczny

Kumite chłopców rocznik 2009 i młodsi kat. średnia
1. Mikołaj Łoza – Zamość
2. Michał Matraszek – Tomaszów Lubelski
3. Piotr Karolczak – Zamość
3. Jakub Kwiecień – Chodel

Kumite chłopców rocznik 2009 i młodsi kat. ciężka
1. Fabian Nafalski – Chełm
2. Alan Kania – Zamość
3. Mateusz Hurko – Chełm
3. Bartosz Rutkowski – Chełm

Kumite chłopców rocznik 2008-2007 kat. lekka
1. Karol Pikuła – Krosno
2. Szymon Lagiera – Chodel
3. Kacper Chęć – Chodel
3. Dawid Wurszt – Chełm

Kumite chłopców rocznik 2008-2007 kat. ciężka
1. Kornel Brzyski – Przeworsk
2. Jakub Ornalik – Dukla
3. Łukasz Kostrubiec – Zamość

Kumite chłopców rocznik 2006-2005 kat. lekka
1. Aleks Łączak – Krosno
2. Marcel Bosowski – Zamość
3. Dominik Bilski – Dukla
3. Karol Dziadosz – Chodel

Kumite chłopców rocznik 2006-2005 kat. ciężka
1. Mateusz Wójcik – Chodel
2. Bartosz Kondracki – Chodel
3. Sebastian Nowak – Łęczna
3. Kacper Nowak – Chełm

Kumite chłopców rocznik 2004-2003 kat. lekka
1. Karol Kolasa – Chodel
2. Bartosz Świś – Chodel

Kumite chłopców rocznik 2004-2003 kat. ciężka
1. Szymon Łój – Zamość
2. Kacper Grządkowski – Chełm
3. Paweł Belmas – Tomaszów Lubelski
3. Adam Łój – Zamość

Kata chłopców rocznik 2009 i młodsi

1. Michał Matraszek – Tomaszów Lubelski
2. Piotr Karolczak – Zamość
3. Alan Kania – Zamość

Kata chłopców rocznik 2008-2007

1. Kornel Brzyski – Przeworsk
2. Maciej Szybiak – Krosno
3. Dawid Wurszt – Chełm

Kata chłopców rocznik 2006-2002

1. Aleks Łączak – Krosno
2. Mateusz Wójcik – Chodel
3. Dominik Bilski – Dukla

Zaszufladkowano do kategorii OZK

XXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF – Lębork 10.03.2018

W dniu 10 marca 2018 roku w hali MOSiR w Lęborku odbyły się XXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF. W turnieju udział wzięło blisko 150 zawodników z 38 ośrodków.
W zawodach udział wzięli reprezentanci Okręgowego Związku Karate w Lublinie..

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin – Zamość 03.03.2018r.

03.03.2018 w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate, w których uczestniczyło blisko 300 zawodników z 39 ośrodków Kyokushin.

Udział zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie w imprezie możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie w MMW:

Kata seniorek
3. Anna Zgnilec – Lublin

Kumite seniorek +65kg
3. Magdalena Mazurek – Lublin

Kumite seniorek WKF
2. Magdalena Mazurek – Lublin

Kata seniorów
2. Dawid Kolaja – Zamość
3. Janusz Piekarz – Lublin
4. Ryszard Dżaman – Lublin

Kumite seniorów -75kg
2. Daniel Czerniec – Lublin
3. Przemysław Sokołowski – Lublin

Kumite seniorów -80kg
3. Dawid Kolaja – Zamość

Kumite seniorów WKF
3. Tomasz Waryszak – Lublin

Kumite masters open
1. Mateusz Koczmara – Lublin
3. Jerzy Kowalczyk – Krasnystaw

Kumite juniorek -55kg
2. Wiktoria Noskowicz – Biała Podlaska

Kumite juniorek WKF
3. Wiktoria Noskowicz – Biała Podlaska

Kumite juniorów -60kg
3. Kajetan Bosowski – Zamość

Kumite juniorów +75kg
3. Wiktor Gałaś – Chełm

Kumite juniorek młodszych -55kg
3. Patrycja Mielniczuk – Chełm

Kumite juniorek młodszych +55kg
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska
3. Małgorzata Muca – Chełm

Kata juniorów młodszych
1. Jan Waniewski – Lublin
3. Janusz Sidor – Lublin

Kumite juniorów młodszych -50kg
1. Paweł Konieczny – Biała Podlaska
3. Jan Waniewski – Lublin

Kumite juniorów młodszych WKF
2. Paweł Konieczny – Biała Podlaska

Kumite juniorów młodszych -55kg
2. Wiktor Kolaja – Zamość
3. Janusz Sidor – Lublin

Kumite juniorów młodszych -60kg
3. Szymon Łój – Zamość

Kumite juniorów młodszych -65kg
3. Bartosz Smyl – Lublin

Kumite juniorów młodszych +65kg
2. Mateusz Wójcik – Tomaszów Lubelski

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie w MMM:

Kata młodziczek
2. Oliwia Szewczuk – Zamość

Kumite młodziczek +50kg
3. Natalia Szopa – Chełm

Kata młodzików
3. Mateusz Wójcik – Lublin

Kumite młodzików -45kg
3. Marcin Kolasa – Lublin
3. Karol Chodkowski – Biała Podlaska

Kumite młodzików -50kg
2. Mateusz Wójcik – Lublin
3. Kajetan Kozakiewicz – Biała Podlaska

Kumite młodzików -60kg
2. Kacper Caban – Lublin
3. Szymon Brodziak – Lublin

Kumite młodzików +60kg
2. Rafał Bolesławski – Chełm
3. Jakub Dudziński – Tomaszów Lubelski

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Bukareszt 25-26.11.2017

W dniach 25-26.11.2017 w Bukareszcie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.

Udział zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie w imprezie możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Kumite dziewcząt -40kg

1. Aleksandra Mincewicz – Biała Podlaska
3. Paulina Kasperska – Chełm
3. Patrycja Kasperska – Chełm

Kumite dziewcząt -45kg

3. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska

 

Kumite dziewcząt -55kg

3. Klaudia Moleśtak – Lublin

 

Kumite chłopców +45kg

3. Rafał Bolesławski – Chełm

 

Kumite chłopców -50kg

3. Mateusz Wójcik – Lublin

 

Kumite senior +35lat +85kg

3. Ariel Miszkiniuk – Biała Podlaska

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mistrzostwa Japonii Open – Tokyo 03-04.11.2017

W dniach 03-04.11.2017r. w Tokyo odbyły się Mistrzostwa Japonii Open. Po raz pierwszy w historii tej imprezy, spośród czterech zawodniczek pochodzących spoza Japonii, zaproszenie do udziału
w turnieju otrzymały dwie zawodniczki z Polski – Maria Jasko oraz Daria Szefer.
Obie zawodniczki zajęły bardzo wysokie pozycje: Maria Jasko uplasowała się na piątym miejscu, natomiast Daria Szefer na miejscu siódmym.
Mistrzostwa Japonii Open były turniejem rankingowym do Mistrzostw Świata, które odbędą się wiosną przyszłego roku.
Ogromnym wyróżnieniem było powierzenie przez Międzynarodową Organizację Karate IKO Kyokushinkaikan roli trenera i opiekuna polskich zawodniczek Shihan Jackowi Czerniecowi
oraz powołanie go do składu sędziowskiego zawodów.
Budowanie marki lubelskiego Kyokushin było możliwe w dużej mierze dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w dotychczasowych wyjazdach zawodników
i trenerów na ważne, międzynarodowe turnieje.
Wyjazd Shihan Jacka Czernieca wraz z zawodniczkami do Tokyo również możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.
Serdecznie dziękujemy.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

XVIII Mistrzostwa Polski Open Seniorów Kyokushin oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Kyokushin – Lublin 21.10.2017

Dnia 21.10.2017r. w Lublinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Open Seniorów Kyokushin
oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Kyokushin.
Zawody patronatem honorowym objął Wiceminister Sportu Pan Jarosław Stawiarski
oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski.

Zawody zostały rozegrane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Dziękujemy Marszałkowi Województwa Lubelskiego Panu Sławomirowi Sosnowskiemu
za ufundowanie pucharów dla zwycięzców klasyfikacji drużynowej.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Kumite juniorek młodszych -55kg
3. Wiktoria Noskowicz – Biała Podlaska

Kumite juniorek młodszych +55kg
7-8. Michalina Majewska – Lublin

Kumite juniorów młodszych do 50kg
1. Jan Waniewski – Lublin

Kumite juniorów młodszych -55 kg
7-8. Janusz Sidor – Lublin

Kumite juniorów młodszych -60 kg
3. Kajetan Bosowski – Zamość

Kata juniorów młodszych
1. Jan Waniewski – Lublin
5. Janusz Sidor – Lublin

Kumite masters +35lat
2. Mateusz Koczmara – Lublin

Kata kobiet
4. Katarzyna Daniluk – Lublin

Kata mężczyzn
7. Janusz Piekarz – Lublin
8. Ryszard Dżaman – Chełm

Serdeczne gratulacje!

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Zgrupowanie Treningowe Kumite – Okuninka 25-27.08.2017

W dniach 25-27.08.2017 nad jeziorem Białym odbyło się pierwsze Zgrupowanie Treningowe Kumite. Organizatorem szkolenia był Okręgowy Związek Karate w Lublinie, a treningi prowadzili sensei Grzegorz Sawczuk i sensei Ariel Miszkiniuk.
Zgrupowanie, w którym wzięło udział blisko 80 zawodników z klubów Lubelszczyzny, było poświęcone technice i taktyce kumite.
Uczestnicy mieli okazję trenować  w sali na tatami, w plenerze na wolnym powietrzu oraz w wodzie, w dzień i w nocy :)
Sprzyjająca pogoda umożliwiła zrealizowanie całego programu treningowego oraz wypoczynkowego, a zgrupowanie okazało się bardzo udane.
Było to pierwsze, ale nie ostatnie tego typu zgrupowanie, zanim jednak odbędzie się kolejne, zapraszamy wszystkich na wczesniejsze seminarium kumite Polish Fighters Camp w Zakopanem.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii w Galerii >>

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Lyon 20-21.05.2017

Wielki sukces Okręgowego Związku Karate w Lublinie podczas Mistrzostw Europy w Lyonie 20-21.05.2017 r.

Konrad Kozłowski zdobył złoty medal w konkurencji kata seniorów.
Katarzyna Daniluk zajęła piąte miejsce w konkurencji kata seniorek.
Jan Waniewski zajął czwarte miejsce w konkurencji kata juniorów.
Małgorzata Dymek wywalczyła brązowy medal w kategorii kumite młodziczek do 45 kg.
Inni reprezentanci OZK rywalizujący w konkurencjach kata i kumite: Tomasz Waryszak, Łucja Szaniawska, Magdalena Mazurek, Grzegorz Uchman, Maja Pietraszuk, Janusz Sidor, Mateusz Wójcik, Mikołaj Król, Wiktor Kolaja, Wiktoria Waryszak, Kacper Caban oraz Magdalena Leziak zajęli miejsca poza podium.

Serdeczne gratulacje!

Ekipę OZK reprezentowali także: w roli sędziego Shihan Jacek Czerniec, w roli coach sensei: Leszek Gierszon, Krzysztof Policha, Izabela Czerniec, Jerzy Wójcik, Grzegorz Sawczuk, Sebastian Olszak, Robert Rosiński oraz Cezary Kotecki, w roli kibiców zaprzyjaźnieni rodzice i dziadkowie naszych zawodników.

Po turnieju Kancho Shokei Matsui poprowadził seminarium szkoleniowe, w którym wzięli udział Shihan Jacek Czerniec i sensei Izabela.

Udział  drużyny Okręgowego Związku Karate w Lublinie w Mistrzostwach Europy w Lyonie był możliwy dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

XL Bieg Kwitnącej Wiśni – Lublin 14.05.2017

W minioną niedzielę 14.05.2017r. ,przy doskonałej dla tego imprez pogodzie,
nad Zalewem Zemborzyckim, odbył się jubileuszowy XL Bieg Kwitnącej Wiśni.
Tradycyjnie dla nastolatków i dorosłych przeznaczony był bieg dookoła zalewu,
którego dystans wynosi ok. 10 km.

Impreza zorganizowana przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego.

Wyniki biegu:

Mężczyźni

  1. Stanisław Trentowicz
  2. Daniel Czerniec
  3. Piotr Mamej

Kobiety:

  1. Olga Zarzeczna
  2. Karolina Dobrowolska
  3. Katarzyna Siemczyk

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Wagowe Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin – Tokio 15-16.04.2017

W dniach 15-16.04.2017r. w Tokio odbyły się VI Wagowe Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin, w których brała udział kadra Okręgowego Związku Karate w Lublinie. Kinga Kotecka wywalczyła miejsce w 1/16 finału w kumite dziewcząt, Małgorzata Dymek doszła do 1/8 finału w kumite dziewcząt. Pozostali zawodnicy zakończyli swój start w rundzie eliminacyjnej. W zawodach wzięło udział 1860 zawodników z 46 państw. Udział zawodników kadry Okręgowego Związku Karate w Lublinie był możliwy dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego.

Zaszufladkowano do kategorii OZK

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin – Łabuńki 06.05.2017

06.05.2017 w Łabuńkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego
Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin.
W zawodach uczestniczyło 204 zawodników z Lublina, Białej Podlaskiej,
Tomaszowa Lubelskiego, Krosna, Przeworska, Chełma, Radzynia Podlaskiego,
Dukli, Chodla, Świdnika, Białegostoku, Wohynia oraz Zamościa.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu w  Lublinie.

Wyniki zawodników Okręgowego Związku Karate w Lublinie:

Dziewczęta Junior Młodszy (kumite) 2002-2003
1. Łucja Szaniawska – Radzyń Podlaski
2. Beata Koszołko – Biała Podlaska
3. Wiktoria Pawełczak – Lublin

Chłopcy Junior Młodszy 2002-2003 (kumite)  -60 kg
1. Kajetan Bosowski – Zamość
2. Michał Firut – Biała Podlaska
3. Kamil Kolanko – Tomaszów Lubelski
3. Mateusz Nagrodzki – Lublin

Dziewczęta Młodzik 2004-2005 (kumite) -40 kg
1. Aleksandra Mincewicz – Biała Podlaska
2. Patrycja Kasperska – Chełm
3. Wiktoria Soja – Chełm
3. Paulina Kasperska – Chełm

Dziewczęta Młodzik 2004-2005 (kumite) -50 kg
1. Patrycja Mielniczuk – Chełm
3. Natalia Szopa – Chełm
3. Oliwia Siuciak – Radzyń Podlaski

Dziewczęta Młodzik 2004-2005 (kumite) +50 kg
1. Maja Pietraszuk – Biała Podlaska
2. Klaudia Trochimiak – Biała Podlaska
3. Katarzyna Schab – Zamość
3. Wiktoria Babych – Tomaszów Lubelski

Chłopcy Młodzik 2004-2005 (kumite) -40kg
2. Sebastian Borkowski – Biała Podlaska
3. Jan Dobosz – Lublin
3. Eryk Putkowski – Tomaszów Lubelski

Chłopcy Młodzik 2004-2005 (kumite) -45kg
2. Karol Chodkowski – Biała Podlaska
3. Jakub Tołubiński – Lublin
3. Hubert Mierzwa – Tomaszów Lubelski

Chłopcy Młodzik 2004-2005 (kumite) -50 kg
1. Paweł Konieczny – Biała Podlaska
2. Jakub Golonka – Lublin
3. Kacper Nowak – Chełm

Chłopcy Młodzik 2004-2005 (kumite) -60 kg
1. Szymon Łój – Zamość
2. Adam Łój – Zamość
3. Rafał Bolesławski – Chełm
3. Kacper Caban – Lublin

Chłopcy Młodzik 2004-2005 (kumite) +60 kg
1. Konrad Koźluk – Biała Podlaska
2. Damian Nowak – Zamość

Dziewczęta Junior Młodszy 2002-2003 (kata)
2. Łucja Szaniawska – Radzyń Podlaski
3. Beata Koszołko – Biała Podlaska

Chłopcy Junior Młodszy 2002-2003 (kumite)  -50 kg
1. Wiktor Kolaja – Zamość
2. Rafał Soniak – Tomaszów Lubelski
3. Mikołaj Król – Lublin

Chłopcy Junior Młodszy 2002-2003 (kumite)  +60 kg
1. Sebastian Woźnica – Zamość
2. Grzegorz Uchman – Tomaszów Lubelski
3. Karol Putkowski – Tomaszów Lubelski
3. Aleksander Lempert – Zamość

Dziewczęta Młodzik 2004-2005 (kata)
2. Oliwia Szewczuk – Zamość
3. Wiktoria Soja – Chełm

Chłopcy Młodzik 2004-2005 (kata)
2. Paweł Konieczny – Biała Podlaska
3. Karol Chodkowski – Biała Podlaska

Junior Młodszy 2002-2003 (kata)
1. Jan Waniewski – Lublin
2. Janusz Sidor – Lublin
3. Mikołaj Król – Lublin

Zaszufladkowano do kategorii OZK