XXIX Letni Obóz Karate Kyokushin – relacja

XXIX Obóz Letni Karate Kyokushin odbył się w dniach 30.06 – 11.07 na Warmii w Górowie Iławeckim. 150 karateka w pełni zrealizowało zarówno program treningowy jak i wypoczynkowy obozu.
Program treningowy dla dzieci i starszych został wyraźnie zróżnicowany. Dla młodszych karateka ogólnorozwojowe i techniczne treningi uzupełniane były grami, zabawami i turniejami sportowymi. Starsi karatecy, dla których program treningowy zakładał od dwóch do czterech treningów dziennie dał szansę doskonalenia technicznych aspektów kihon geiko, ido geiko oraz kata. Treningi techniki i taktyki walki, kumite, bunkai oraz treningi z wykorzystaniem tarcz pomagały zrozumieć i wykorzystać doskonalone elementy w praktyce. Doskonałym uzupełnieniem i urozmaiceniem dla wszystkich karateka były treningi z kijem BO.
Wyjątkową atrakcją obozu był niespodziewany trening nocny, który odbył się między godziną 2.00 a 4.00 nad ranem i zakończony został turniejem sumo.
Czas wolny wypełniały atrakcje: wyjazdy nad jezioro i do parku linowego, strzelanie z łuku, gra w piłkę nożną, siatkówkę, kosza i tenis stołowy. Udoskonalone umiejętności zaprezentowaliśmy podczas licznych turniejów od turnieju karate poprzez turniej strzelania z łuku, piłki siatkowej, nożnej po tenisa stołowego. Najlepszym zawodnikiem obozowych turniejów okazał się Mateusz Łaszyca zdobywając najwięcej miejsc „medalowych”.
Wieczory spędzaliśmy bawiąc się na dyskotekach, ogniskach, balu przebierańców i podczas sayonara.
Młodsi korzystali także z zabawy na trampolinie, zajęć plastycznych i profilaktycznych.
Obóz zakończył się egzaminem na stopnie kyu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali imienny dyplom uczestnictwa z pamiątkową obozową fotografią grupową.
Wypoczynek dzieci i młodzieży wsparł finansowo Urząd Miasta Lublin Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych.

Galeria>