The Kyokushin Way – czyli skarb

Nadchodzą długie jesienne wieczory i pomiędzy treningami, w ramach odpoczynku możecie chcieć chwycić za dobrą książkę.

Jeśli szukacie czegoś bardzo mocno, lub po prostu macie dużo szczęścia możecie natrafić w antykwariatach lub sklepach z używanymi książkami prawdziwe „perełki”, którymi warto się zainteresować. Można też rozejrzeć się po portalach aukcyjnych i wyszukać swojego ulubionego autora – książka nie traci na wartości tylko dlatego, że ktoś ją raz przeczytał, ale jej cena spada wtedy drastycznie.

W moim przypadku – trafiłem na osobę sprzedającą rarytas, książkę dla mnie wyjątkową, o której tylko słyszałem, lecz nie miałem okazji nigdy przeczytać. Mowa o „The Kyokushin Way” – napisaną przez Masutatsu Oyamę w 1979 roku.

kyokushin way1

Książkę zamówiłem od obcej osoby (woj. warmińsko-mazurskie), która na jednym z portali ogłoszeniowych pozbywała się „śmieci ze strychu”. Została nabyta za kwotę symboliczną, a jest w całkiem dobrym stanie. Jak się okazało wczoraj, serwis Amazon wycenił tą książkę na wiele, wiele więcej. Książka została wydrukowana w Japonii (ciekawostka) w języku polskim.

Jest to jedna z niewielu pozycji napisanych po polsku, w której Sosai Oyama dzieli się swoimi przemyśleniami na wiele różnych tematów. Bardziej skupia się na tym jak funkcjonować we współczesnej grupie, społeczeństwie, jak się odnaleźć niż na samych treningach. Można powiedzieć, że jest to bardziej książka o filozofii Kyokushin, niż tylko o samej walce.

Dodatkowo książka została opatrzona autografami. Może pomożecie rozszyfrować czyje podpisy znajdują się wewnątrz?

Poniżej zdjęcia kilku stron z książki w GALERII. Zapraszam do oglądania. Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej – dajcie znać przez Facebook lub osobiście.
Jeśli ktoś z was rozszyfruje autografy – proszę o kontakt na: marcinkocur@gmail.com.

Poszukujcie podobnych skarbów w czytelniach, sklepach, antykwariatach – nigdy nie wiadomo jak daleko zawędrowało Karate Kyokushin!

Osu!

kyokushin way2