Ryu Narushima – 2nd POLISH FIGHTER’S CAMP

W dniach 1-3 marca 2013 w Nałęczowie odbył się II Polish Fighters Camp. Było to kolejne specjalistyczne szkolenie poświęcone technice i taktyce walki w karate Kyokushin.
W obozie wzięło udział 223 uczestników z polskich Dojo oraz karateka z Holandii, Ukrainy, Algierii, Niemiec i Tunezji.


Organizatorem seminarium był shihan Jacek Czerniec Branch Chief of Poland. BC Shihan Eugeniusz Dadzibug był współorganizatorem seminarium.
Wszystkie treningi prowadził instruktor Honbu sensei Ryu Narushima, jeden z najskuteczniejszych i najdynamiczniejszych zawodników karate Kyokushin.
Tegoroczne seminarium poprowadzone było pod kątem przygotowań polskich zawodników przygotowujących się do najbliższych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy.
Sensei Narushima przeprowadził treningi według tych samych założeń, jakie realizuje z zawodnikami japońskimi. Intensywność i obciążenie treningów były duże. Sensei Narushima skupił się na doskonaleniu precyzji technik oraz właściwego balansu ciała. Niemal każdy trening zawierał ćwiczenia z obciążeniami, kombinacje w parach i ćwiczenia na tarczach. Często nawiązywał do kihon oraz ido geiko, jako podstaw karate, które powinny być częścią treningu zawodniczego.
W ostatnim dniu seminarium Sensei Narushima poprowadził także specjalny trening dla grupy 96 dzieci. Instruktor Honbu zwracał uwagę na ogromne znaczenie dużego angażowania się dzieci w trening. Podkreślał ogromną rolę instruktorów, którzy powinni swoją postawą, osobistym przykładem ?zarażać? dzieci pasją do karate, a bezpośrednio na treningach egzekwować wykonywanie ćwiczeń z największą energią, jaką dziecko może z siebie wykrzesać.
Przed rozpoczęciem seminarium po czołowi polscy zawodnicy mieli możliwość wzięcia udziału w testach psychomotorycznych. Pan Marcin Kwiatkowski, specjalista z zakresu psychologii sportu, po analizie wyników badań przekazał zawodnikom wskazówki i sposoby działań, które pomogą im w lepszym wykorzystaniu mocnych stron oraz poprawie swoich słabych stron uzdolnień psychomotorycznych.
W ostatni wieczór odbyła się Sayonara Party, podczas której wyjątkowo smaczny bufet serwowała Karczma Pod Strzechą Braci Mazur. Obsługę dyskoteki oraz nagłośnienia podczas seminarium zapewnił DJ senpai Piotr Wójcik.

Shihan Jacek Czerniec składa serdeczne podziękowania wszystkim sensei i senpai, którzy swoim zaangażowaniem i praca wsparli organizację II Polish Fighters Camp w Nałęczowie.


Informacja po polsku: 2nd Polish Fighters Camp PL.doc
Information in english: 2nd Polish Fighters Camp – English.doc
Plakat/Poster: Plakat II Polish Fighter’s Camp 2013.pdf
Zaproszenie na trening dzieci: plakat II fighters camp 2013 dzieci.pdf