Obóz szkoleniowo – rekreacyjny dla dzieci i młodzieży ” Wakacje Letnie z karate” – Bukowina Tatrzańska 28.06-07.07.2020

W dniach 28.06-07.07.2020 r. w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się Obóz szkoleniowo – rekreacyjny dla dzieci i młodzieży „Wakacje Letnie z karate” .

Program treningowy dla dzieci i starszych został wyraźnie zróżnicowany. Dla młodszych karateka ogólnorozwojowe i techniczne treningi uzupełniane były grami, zabawami i turniejami sportowymi. Starsi karatecy, dla których program treningowy zakładał od dwóch do czterech treningów dziennie dał szansę doskonalenia technicznych aspektów kihon geiko, ido geiko oraz kata.

Nie zabrakło też czasu na wypoczynek, zabawę i wycieczki. Dzieci i młodzież korzystały z wędrówek górskimi szlakami. Najmłodsze odbyły wycieczkę na Rusinową Polanę, starsze szlakiem przez Dolinę Pięciu Stawów nad Morskie Oko.

Uczestnicy korzystali również z dobrodziejstw basenu w ośrodku, nie zabrakło zabaw terenowych, gier i turniejów sportowych, dyskotek i ognisk.

Dzieci i młodzież mieli okazję zapoznać się z bogatą biografią pani Haliny Konopackiej –
wybitnej polskiej lekkoatletki, zdobywczyni pierwszego medalu olimpijskiego dla Polski,
wielokrotnej mistrzyni i rekordzistki Polski, odznaczonej Orderem Orła Białego,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi.

Obóz został zorganizowany przy wsparciu finansowym darczyńcy tj. Fundacji  LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Ministerstwa Sportu.

Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Domo Arigato  :) Osu !