400 lecie Wielkiego Memoriału w Japonii

30 najlepszych członków Kyokushinkaikan z Japonii przeprowadziło pokaz przy świątyni NIKKO TOSHOGU w prefekturze Tochigi, jako część obchodów 400-lecia Wielkiego Memoriału.

01

Festiwal ma miejsce raz na 50 lat, zaś jego celem jest uczczenie śmierci pierwszego szoguna z klanu Tokugawa o imieniu „Tokugawa Ieyasu”.

Kyokushinkaikan przygotowało pokaz w części głównej festiwalu Reitaisai (Wielki Festiwal). Mikoshi-togyo-sai (Pochód z Przenośną Kapliczką) odnosi się do Pochodu 1000 samurajów z towarzyszami.

Kancho Shokei Matsui także wystąpił przed publicznością, po raz pierwszy od pokazu w Nowym Jorku w czerwcu 2003 roku.01b

Kancho Matsui wygłosił mowę powitalną na początku pokazu przed ponad 1000 gości, którzy zgromadzili się przed Gojunoto (Pięciopiętrową Pagodą).

55

Pokaz zaczął się od wykonania Kihon, następnie pokazano Ido oraz Kata w wykonaniu dzieci oraz Sanbon Kumite w wykonaniu żeńskiej części grupy.

03

Potem zaprezentowano pojedynki Kumite, w których wystąpili czołowi zawodnicy.

04

Następnie starsi uczniowie oraz Branch Chief’s zaprezentowali Tameshiwari.

08

07

06

05

Finałową częścią pokazu było „Tensho” Kata wraz z Bunkai w wykonaniu Kancho Matsui. Kancho rozbił równierz cegły, kamienie i dachówki, a po pokazie otrzymał wielki aplauz od całego tłumu zgromadzonych.

01a

09

Kancho Matsui kończąc pokaz powiedział, że
Był to wielki zaszczyt, móc pokazać się przed duchem Lorda Tokugawa, ojcem całej społeczności samurajów”.

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ LINK DO FILMU ZE STRONY HONBU

FILM