XXXIX Obóz letni – Bukowina Tatrzańska 2023

Za nami kolejny wspaniały czas, który mogliśmy spędzić w Bukowinie Tatrzańskiej w Górskim Ośrodku Wypoczynkowym Stasinda. Jak co roku ośrodek stanął na wysokości zadania i zapewnił nam wyśmienite posiłki, czyste i zadbane pokoje oraz stworzył świetne warunki do treningu i odpoczynku.
Obóz poprowadził zespół trenerów, instruktorów oraz opiekunów kierowany przez Shihan Jacka Czernieca.


Pogoda była naszym sprzymierzeńcem, dlatego też bez problemu mogliśmy zrealizować zaplanowany program. Uczestnicy byli podzieleni na grupy treningowe według wieku i stopnia zaawansowania. Program został odpowiednio dostosowany do każdej z grup.
Treningi dla młodszych dzieci i młodzieży miały charakter ogólnorozwojowy z elementami technicznymi oraz zapewniały różnorodną gamę gier, zabaw oraz rywalizacji sportowych. Popołudniami były organizowane zajęcia, w których uczestnicy mogli się wykazać swoimi umiejętnościami artystycznymi, muzycznymi jak również tanecznymi. Natomiast starsza grupa karateków uczestniczyła w trzech treningach dziennie, które pozwalały na doskonalenie umiejętności na płaszczyźnie kihon geiko, ido geiko oraz kata. Nie zabrakło również treningów kumite, które kształtowały charakter i siłę karateków. Miłym zaskoczeniem okazała się nauka kata z wykorzystaniem kija Bo, było to dla niektórych nowe doświadczenie.
Codziennym rytuałem, który pozwolił uczestnikom na regenerację, relaks oraz świetną zabawę było wyjście na basen. Dzieci i młodzież uczestniczyła również w wędrówkach górskich, a hitem tegorocznego obozu był wyjazd na Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2023. Tam Karatecy kolejny raz pokazali DUCHA lecz tym razem nie walki, ale DUCHA PRAWDZIWEGO KIBICA.
W trakcie obozu dzieci i młodzież z Lublina uczestniczyła w zajęciach z profilaktyki uzależnień ,,Zanim spróbujesz’’.
„Realizację powierzonego działania sfinansowano ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin na lata 2022-2023”
Obóz zakończył się egzaminem na stopnie kyu.
Do domu wróciliśmy szczęśliwi, z mnóstwem nowych doświadczeń oraz niezapomnianych wspomnień.
Dziękujemy za wsparcie i za to, że jesteście.
Osu!

Relacje i fotogalerie