Podsumowanie IKO Summer Camp 2015

W dniach 20-23 sierpnia br. w Lublinie odbyło  się międzynarodowe szkolenie Karate Kyokushin  IKO Poland Summer Camp 2015.

Do Lublina przyjechało ponad 250 karateków z 67 klubów w Polsce oraz z 15 innych krajów: Austrii, Algierii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, USA , Wielkiej Brytanii, Węgier.

IKO Summer Camp jest cykliczną imprezą, która w Lublinie już po raz piaty gościła czołowych zawodników i trenerów karate Kyokushin z kraju i zagranicy. Zawodnicy większości klubów krajowych oraz członkowie Kadry Narodowej Polski spotkali się podczas trzydniowego intensywnego szkolenia aby uczyć się od najlepszych światowych szkoleniowców. W tym roku  zajęcia prowadzili Shihan Francisco Filho 6 dan z Brazylii- pierwszy mistrz świata w kategorii kumie open spoza Japonii (1999) a także jeden z kilkunastu ludzi na świecie, który przeszedł test „100 kumite”. Drugim prowadzącym był Shihan Katsuhito Gorai 6 dan- dyrektor Międzynarodowego Departamentu organizacji IKO Kyokushinakikan.

Seminarium odbywało się wielotorowo. Obok klasycznego szkolenia techniczno- taktycznego dla zawodników, odbył się również ostatni etap selekcji do XI Mistrzostw Świata Open Kumite, które będą w Tokio  w listopadzie br.

Zawodnicy i instruktorzy doskonalili swoją technikę i pogłębiali wiedzę o karate. Część treningów odbywała się w podziale na grupy. Na zajęciach z Shihan Gorai przepracowano podstawy kihon geiko, ido geiko oraz kata. Shihan Filho skupił się na technikach i kombinacjach do walki karate oraz technikach bokserskich używanych w formule K1.

Wszyscy uczestnicy seminarium byli zauroczeni niezwykłą wręcz skromnością Shihan Filho, a także jego ogromną wiedzą i warsztatem szkoleniowym, którym chętnie się dzielił z innymi.

Ponadto dla kadry sędziowskiej przeprowadzono kursokonferencję z możliwością zaliczenia testu na licencję Sędziego Międzynarodowego IKO.

Akcentem kończącym lubelskie seminarium był egzamin na stopnie kyu i Dan.
Wojewoda Lubelski Pan Wojciech Wilk objął Honorowy Patronat i ufundował upominki dla zawodników, którzy będą reprezentowali Polskę podczas tegorocznych Mistrzostw Świata.

Bezpośrednim organizatorem eventu był Lubelski Klub Karate Kyokushin przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Urzędu Miasta Lublin oraz MPK Lublin.

Wszystkie zajęcia odbywały się w gościnnych progach obiektów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wszystkim sensei i senpai, którzy pomagali przy organizacji 42. IKO Poland Summer Camp w szczególności senpai Witkowi Zgubińskiemu serdecznie dziękujemy. Osu !