Obóz zimowy – Murzasichle 14-20.01.2023

W terminie od 14 do 20 stycznia odbył się obóz zimowy Karate Kyokushin w Murzasichle. Zakwaterowanie oraz wyżywienie zapewniał uczestnikom Ośrodek Wczasowy ,,U ZBÓJNIKA’’.
W obozie brały udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat jak również osoby dorosłe. Nad bezpieczeństwem obozowiczów czuwała wykwalifikowana kadra trenerów/instruktorów oraz kierownik obozu Shihan Jacek Czerniec. Kadra starała się dostarczyć uczestnikom nowych wrażeń i umiejętności, poprawić zaradność życiową, kondycję fizyczną i psychiczną.

Głównym celem obozu było doskonalenie umiejętności z zakresu sztuki walki jak również przygotowanie karateków do egzaminów na poszczególne stopnie kyu. Program pobytu obejmował zajęcia treningowe, różnorodne gry i zabawy edukacyjne oraz atrakcje turystyczne jak wyjście na narty oraz wyjazd do Chochołowskich Term.
Podczas pobytu serwowane były trzy posiłki dzienne (śniadanie, obiad, kolacja). Jedzenie było smaczne i zdrowe, dostosowane do potrzeb żywieniowych sportowców i z pewnością zaspokoiło wysublimowane gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy.
Uczestnicy obozu po zakwaterowaniu zostali podzieleni na grupy treningowe według wieku i stopnia kyu. Wszystkie grupy aktywnie brały udział w treningach organizowanych na terenie ośrodka wypoczynkowego. Uczestnicy obozu oraz kadra aktywnie i sumiennie angażowali się w realizację programu treningowego.
Tatry przywitały karateków piękną zimową aurą, która umożliwiła uczestnikom w pierwszych dniach rozkoszować się jazdą na nartach. Kadra była pod wrażeniem determinacji młodych ,,narciarzy’’ podczas nauki jazdy na nartach. Osoby posiadające umiejętności narciarskie miały możliwość jazdy na większym stoku. Były to dni pełne radości i wyzwań. Wszyscy natomiast wrócili ze stoku cali i zdrowi.
Ukojeniem dla zmęczonych ciał po wariacjach narciarskich był wyjazd do Chochołowskich Term. Relaks w wodzie pozwolił na regenerację sił i niezapomnianą zabawę ;)
Nie zabrakło również zabaw integracyjnych. Pełną emocji była impreza ,,Piżama Party’’. Obozowicze zaszaleli z kreatywnością swoich piżam oraz z umiejętnościami modowymi, gdyż podczas zabawy odbył się pokaz mody piżamowej.
W trakcie trwania obozu dzieci i młodzież brała udział w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez trenerów/instruktorów. Burzą mózgów okazała się zabawa ,,Koło Tortury’’, która była dobrym przypomnieniem wiadomości związanych z karate. Tortury polegały na wykonaniu odpowiedniej liczby ćwiczeń wylosowanych na kole przez grupę. Następnie drużyna wybierała samogłoskę lub spółgłoskę, a prowadzący sprawdzał czy znajduje się ona w danym haśle. Drużyna która pierwsza odgadła hasło zdobywała punkt. Była to zabawa, która aktywizowała obozowiczów oraz uczyła wspólnego działania na rzecz grupy, była to też dobra powtórka wiadomości z karate w ciekawy dla uczestników sposób.
Pamiątką oraz prezentem dla każdego uczestnika obozu, był ,,Kreatywny Worek’’. Worek, który należało ozdobić według własnego pomysłu. Kreatywność i pomysłowość naszych karateków jest nieograniczona. Ciężko było ich odciągnąć od tego zadania, a trzeba było iść spać.
Na zakończenie obozu została zorganizowana Sayonara, na której dzieci i młodzież przedstawiała swoje autorskie występy. Wieczór zakończył się wspólną dyskoteką.
Wisienką na torcie obozu, była bitwa na śnieżki zorganizowana w pobliżu ośrodka. Wojowników i śniegu na szczęście było dużo.
Obozowicze uczestniczyli również w pogadance zorganizowanej przez Shihan Jacka Czernieca na temat historii karate, w filmowym wieczorze oraz mieli możliwość wyjścia na stragany w celu zakupienia pamiątek.
Postawione cele obozu zostały osiągnięte, a program zrealizowany. Powyższy obóz karate był dobrą formą stwarzania warunków do prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd w życiu, który zapisze się w ich wspomnieniach, a nawiązane znajomości przetrwają długie lata. Miejmy nadzieję, że także praca trenerska wykonana podczas zgrupowania zaowocuje sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie 2023 i będzie kontynuowana podczas kolejnych obozów karate.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: www.facebook.com/lubelskiklubkk/photos_albums