Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Lyon 20-21.05.2017

Wielki sukces Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin podczas Mistrzostw Europy w Lyonie 20-21.05.2017 r.

Konrad Kozłowski zdobył złoty medal w konkurencji kata seniorów.
Katarzyna Daniluk zajęła piąte miejsce w konkurencji kata seniorek.
Jan Waniewski zajął czwarte miejsce w konkurencji kata juniorów.
Małgorzata Dymek wywalczyła brązowy medal w kategorii kumite młodziczek do 45 kg.
Inni reprezentanci LKKK rywalizujący w konkurencjach kata i kumite: Tomasz Waryszak, Magdalena Mazurek, Janusz Sidor, Mikołaj Król, Wiktoria Waryszak, Kacper Caban oraz Magdalena Leziak zajęli miejsca poza podium.
Sukcesem zakończył się także start zaprzyjaźnionej z LKKK zawodniczki z Małkini  Marii Jasko, która wywalczyła srebro w kategorii kumite kobiet +65 kg.

Serdeczne gratulacje!

Lubelską ekipę reprezentowali także: w roli sędziego Shihan Jacek Czerniec, w roli coach sensei: Leszek Gierszon, Izabela Czerniec, Grzegorz Sawczuk i Sebastian Olszak, w roli kibiców zaprzyjaźnieni rodzice i dziadkowie naszych zawodników.

Po turnieju Kancho Shokei Matsui poprowadził seminarium szkoleniowe, w którym wzięli udział Shihan Jacek Czerniec i sensei Izabela.

Udział Lubelskiej ekipy w Mistrzostwach Europy w Lyonie był możliwy dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego, Urzędu Miasta Lublin oraz Starostwa Powiatowego Świdnik, Gminy Świdnik i Gminy Mełgiew, Gminy Chodel, Gminy Dębowa Kłoda a także PGE Dystrybucja S.A.